KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12509415

nr 1250 9415

Emil Lindgren

(1866-1940), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv, signerad. Olja på duk, 42x28

Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 april 2019
kl 19:49:43

29/4 19:44:43 1      Vinnande bud

Emil Lindgren

Läs mer om Emil Lindgren